11 Nisan 2012 Çarşamba

Boomerang

Selam herkese,
Amerika'ya geleli baya oluyor aslında ama tembellikten sanal aleme dönmem daha uzun sürdü. Yanıtlanmamış email ve sorularla da hemen ilgileneceğim.

Tatilim yine bir koşuşturmaca ile geçti ama arada diğer oje bloğu yazarlarıyla buluşmak gibi faydalı şeyler de yaptım. Daha önce görmüşsünüzdür ama Tansu'dan aşırdığım şu resmi ben de koyayım:


Benim tırnaklarımda sol alt köşede gördüğünüz Color Club'ın Holiday Splendor adlı yeşil holografik ojesi vardı. Benden başlayarak saat yönünde: Oje Vitrini, Benim Adım Kırmızı, Tırnaklar Fora, Betül's Dreams, Merimania, Ojelerim Nerede & Oje Sihirbazı, Emerald Sparkled & Nemo Latte. Herkes çok şekerdi; ojenin içindeki kimyasalların yan etkisi olabilir.

Ben salak gibi hediye olarak getirdiğim lipglossları evde unutmuşum ama Başak herkese kendi üretimi ojelerden verdi. Şapkadan çekiliş yaptık, benim şansıma oldukça güzel pullu bir oje çıktı:

 
Resimde çok belli olmuyor ama içinde mavi-mor yanardöner pullar var. Başak arkadaşımız böyle kendi karıştırdığı pullu ve yanardöner ojeleri bloğunda satıyor, reklamını yapayım burdan.

Türkiye'de yaptığım bir başka faydalı şey de özlediğim yiyeceklere yumulmak oldu. Hamsi olsun, pastırma olsun, güzel şeyler bunlar. Arada yemeye kıyamadıklarım da oldu, mesela eniştemin katkılarıyla süslediğimiz acıların çocuğu sütlacı:


Süper değil mi? Anneme kalsa "Bir şey yemedin ki yavrum" ama aldığım 2.5 kiloyu hala ver(e)memiş olmam onların doğru yerlere gittiğini işaret ediyor. Yani en azından ben öyle umuyorum.

Türkiye'deyken Big Bang'in yeni albümü de çıktı. Ablama cebren ve hile ile klipleri izletip "G-Dragon çok tatlı değil mi?" derken aynen şöyle gözüküyorduk:


İnanmayacaksınız ama Türkiye'den hiç oje almadım. Hem ilerde temelli dönerken yüzlerce ojeyi nasıl getireceğim zaten diye düşündüm, hem de artık her renk, her tür ojem varmış gibi geldi. Yalnız son iki haftada bu dediklerimi yedim; yarın aldıklarımı gösteririm.

Konuyla alakalı olarak otobüste giderken görüp koptuğum taksi arkası yazısıyla veda edeyim:


Boomerangs are making a comeback.

11 yorum:

 1. Evvetttt nihayet kavuştukkkk :)Hoş geldin boomerang :)Öykü sende bi nirvana halleri sezdim, hiç oje almadım, artık ihtiyacım olan her oje varmış gibi geliyor gibisinden cümleler :)

  YanıtlaSil
 2. Hoşgeldin :)) Sütlaca 'bayıldım' yanlız :D

  YanıtlaSil
 3. tam yazınıokudum birçok şeye laf yetiştirecekken acıların çocuğuna koptum:))) ben de bu aralar netten uzağım nasıl bir halde olduğunu az çok anlıyorum.

  YanıtlaSil
 4. Şükür kavuşturana, buraları terk ettin sandım:)

  YanıtlaSil
 5. Of buluşma fotomuzu gördüm ya çok özledim sizi ühüh :((

  YanıtlaSil
 6. Hosgeldiiin. Artik gelsin postlar gelsin ojeler gelsin karsilastirmalar :)

  Yeni bi blogum var takip edersen sevinirim
  siyahsurmetozolurfrenchyapmasozolur.blogspot.com

  YanıtlaSil
 7. Acıların cocugu sutlacı seysinden bende istiyorum :D

  YanıtlaSil
 8. Enistem seri uretime gecerse soylerim ^.^

  YanıtlaSil
 9. AAAAAAAAAAA BODO'S.......ühühüühühühh şimdi farkettim......
  the abla

  YanıtlaSil